• Naša škola patrí do zriadovateľského portfólia spoločnosti Deutsch-Slowakische Akademien, a.s.,

     medzi našich partnerov v Nitre patria aj spoločnosti:


     Jaguar Land Rover je britský výrobca terénnych a viacúčelových vozidiel, sídliaci v Anglickom meste Gaydon. Pôvodne sa označenie Land Rover vzťahovalo len na jeden z vyrábaných typov, revolučný model bol predstavený na autosalóne v Amsterdame 30. apríla 1948. Typ bol neskôr produkovaný v množstve variánt, ktoré mali pohon všetkých 4 kolies. Firma začala ako súčasť Rover Car Company, automobily Land Rover boli vyvíjané a vyrábané v širokom spektre verzií s pohonom všetkých 4 kolies. Firmu v priebehu jej histórie vlastnilo niekoľko spoločností ako boli British Leyland, British Aerospace, BMW a Ford Motor Company. Dnes je firma súčasťou divízie Tata Motors, spoločnosti Tata. Land Rover je po automobilke Jeep najstarším výrobcom vozidiel SUV.

      


     Gestamp je medzinárodná skupina zameraná na dizajn, vývoj a výrobu kovových automobilových komponentov. Skupina sa špecializuje na vývoj inovatívne navrhnutých produktov na dosiahnutie čoraz bezpečnejších a ľahších vozidiel, čím sa znižuje spotreba energie a vplyv na životné prostredie.

     Bola založená v roku 1997 s cieľom byť globálnym dodávateľom so zameraním na technológiu. Odvtedy sa spoločnosť Gestamp neustále rozrástla a postupne pridávala nové produkty a technológie. Tým sme sa stali lídrami v oblasti návrhu a výroby automobilových komponentov a jedného z popredných výrobcov automobilového priemyslu na celom svete.

     V Gestamp sú našou špecialitou rast a stálosť. Našou výzvou je postaviť sa na popredné miesto v oblasti inovácií v automobilovom sektore. Preto vynakladáme maximálne úsilie na výskum a vývoj prielivových technológií.

     Vieme, že na to, aby sme dosiahli pokrok, musíme ostať blízko k našim zákazníkom, takže sme prítomní vo veľkých globálnych výrobných centrách a vlastníme takmer 100 výrobných zariadení. Preto môžeme našim zákazníkom ponúknuť komplexné riešenia, ktoré pokrývajú celý výrobný proces, od konceptu výrobkov až po dodanie na montážnych linkách.


     Spoločnosť Haas sídli v USA a ako výrobca najväčšieho množstva obrábacích strojov CNC v severnej Amerike využíva skúsenosti s najmodernejšími výrobnými a strojárskymi technológiami pri výrobe vyše 100 produktov. V súčasnosti je na celom svete nepretržite v prevádzke viac ako 72.000 CNC fréz a sústruhov Haas a viac ako 53.000 obrábacích zariadení. Firma zriaďuje HTEC CNC vzdelávacie centrá po celom svete. Ich cieľom je zaistiť najlepšie technológie a potrebnú podporu pre kvalitné a moderné vzdelávanie v oblasti CNC.


     Spoločnosť Muehlbauer Technologies s.r.o., už viac ako 30 rokov, prináša na trh riešenia v oblasti strojárskeho priemyslu, SMART CARDS & TECURITY. Ponúka systémové a softvérové riešenia na výrobu a personalizáciu kariet, cestovných pasov, technológie na princípe kontroly biometrických údajov a systémy na výrobu bankomatových kariet pre potreby bankového a vládneho sektora.


     Spoločnosť Reydel Automotive dizajnuje a dodáva rôzne moduly a interiérové časti ako kokpity, prístrojové dosky, dverové panely, centrálne konzoly a rôzne dekoratívne diely automobilov.

     Nitriansky závod Reydel Automotive Slovakia, s.r.o. sa sústreďuje na výrobu dverových panelov, prístrojových dosiek a funkčných a dekoratívnych interiérových prvkov automobilov pre zákazníkov PSA - dverové panely pre vozidlá značky Peugeot 208 a 2008, stredové konzoly pre vozidlá značky Peugeot 308,3008, stredové konzoly pre vozidlá značky Opel Quatera, VW - prístrojové dosky pre VW Crafter a VW Caddy, dverové panely pre VW Caddy,Renault – funkčné interiérové prvky pre Renault Clio a Renault Zoe. 


     Spoločnosť Marel Slovakia, s.r.o. so sídlom v Nitre, bola založená ako výrobný závod v roku 2005. Je jedným zo 9tich výrobných závodov Marelu po celom svete.

     Od roku 2012 je súčasťou globálnej siete predajných a servisných jednotiek korporácie Marel a funguje aj ako produktové centrum pre vývoj dopravníkov. V rámci servisu sa v súčasnosti zameriava na zariadenia pre priemysel hydiny.


     Firma Menzi Muck Slovakia bola založená v roku 2000 a odvtedy si vybudovala špičkovú povesť ako dodávateľ v odvetví stavebných strojov.

     Je spoľahlivým partnerom v oblasti kvality a dodržiavania termínov. Medzi ich hlavných zákazníkov patria renomované spoločnosti z Rakúska, Švajčiarska a Nemecka. Oceľové komponenty, hydraulické valce a prídavné zariadenia pre rýpadlá vo všetkých hmotnostných triedach však dodávajú aj ich materskej spoločnosti, firme Menzi Muck AG vo Švajčiarsku.

     Firma sídli na Slovensku v obci Lužianky v nitrianskom okrese, cca 90 km východne od Bratislavy. Na celkovej ploche cca 14 000 m2 a vo výrobnej hale s rozlohou 6 500 m2 pracuje v súčasnosti 135 pracovníkov.

     Strojový park pokrýva celé spektrum prác, ako je rezanie, ohýbanie, pieskovanie, zváranie, mechanické opracovanie, montáž, kontrola a lakovanie. Všetko od jedného dodávateľa a vo vysokej kvalite.

                                                                    


     FANUC Slovakia s. r. o., bola založená 15. júla 2017 ako pobočka FANUC Europe pre Slovensko. Jej cieľom je dodávať výkonné a spoľahlivé produkty pre priemyselnú automatizáciu a softvér tradičnej japonskej značky FANUC, najväčšieho výrobcu priemyselnej automatizácie a robotov na svete. FANUC Slovakia s. r. o., so sídlom v Nitre, ponúka priemyselné roboty, CNC riadiace systémy a CNC stroje ako súčasť automatizácie pre výrobu na Slovensku. Okrem dodávok produktov organizuje spoločnosť početné školenia a poskytuje servisnú podporu.

                                                                                                         
      


     Eurofit is a highly reliable, international tire wheel assembly partner for the automotive industry. We leverage, improve and develop the world’s most innovative tools to provide our clients with the best quality services possible. We understand the industry’s need for a devoted associate that is committed to deliver on its promises. We recognize the importance of combining craftmanship, expertise and punctuality. But above all we understand that we deliver the most essential parts that have kept automotive moving since the very beginning. Or in other words, we realize that our clients rely on us to bring mobility to the world.


                                                                                                                  


                     

     Foxconn Slovakia je na slovenskom trhu od júla 2010, začiatky pôsobenia však siahajú do 90. rokov minulého storočia, keď spoločnosť Sony Slovakia (predchodca Foxconn Slovakia) spustila výrobu v Trnave. 

     Naša spoločnosť sa v súčasnosti zameriava najmä na produkciu LCD a OLED televízorov a dosiek plošných spojov SMT technológiou. Nitriansky závod predstavuje výrobnú centrálu televízorov pre celú Európu, pričom produkcia smeruje aj na trhy krajín Blízkeho východu a Spoločenstva nezávislých štátov. Patríme medzi najväčších dodávateľov LCD a OLED televízorov čo sa týka objemu a kapacity  pre celý európsky trh. Ročné tržby spoločnosti Foxconn Slovakia presahujú 1 miliardu eur.

     Našim cieľom je kvalita vyrábaných produktov s ohľadom na neustále zvyšovanie efektivity výrobných procesov. Tento cieľ dosahujeme v dynamickom konkurenčnom prostredí prostredníctvom moderných technológií a kvalitných ľudí.

     Dosahovanie cieľov zabezpečuje stabilný tím vysoko profesionálnych zamestnancov, ktorý sa dynamicky rozvíja. Výrobné procesy podporuje inžiniering na špičkovej svetovej úrovni a zosynchronizovaná logistika.