• Informačný leták o nebezpečných spoločenstvách

• Vážení rodičia, milí žiaci,

v súvislosti s potrebou ochrany detí pred manipulatívnymi svetonázorovými a spirituálnymi skupinami si dovoľujeme dať Vám do pozornosti

informačný leták o nebezpečných spoločenstvách, ktorý pripravil cirkevný odbor Ministerstva kultúry SR v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch pri Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Leták je určený pre deti, ich rodičov a učiteľov, ale aj pre všetkých, ktorí s deťmi a mládežou pracujú. Jeho cieľom je zvýšenie informovanosti o možných rizikách nevhodného ovplyvňovania detí a mládeže svetonázorovými skupinami, resp. o rizikách pôsobenia negatívnych spirituálnych spoločenstiev na deti a mládež, a zároveň poskytovanie informácií o možnostiach pomoci a príslušné kontakty. Leták je prístupný aj v jazykoch národnostných menšín (v maďarskom, rómskom, rusínskom, ukrajinskom a nemeckom). V prílohe je verzia v slovenskom jazyku.

V prípade, že by ste boli kontaktovaní neznámou organizáciou s ponukou na výkon prevencie pre žiakov Vašej školy s podozrivým obsahom, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme.

• Jesenná atmosféra v našom internáte DSA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenná atmosféra v našom internáte DSA.

Pestrofarebná jeseň nemusí byť vôbec plná nostalgie a smútku, práve naopak. Naši žiaci internátu spoznali čaro jesennej atmosféry. Naučili sa ako zútulniť svoj „druhý domov“ počas melancholických jesenných dní, pričom využili prírodný materiál, ktorý nám pani Jeseň ponúka a tak vytvorili spolu s vychovávateľkou Ing. Evou Bencovou jedinečný interiér SŠI s pravými jesennými vibráciami.