• Prezentácia žiakov nitrianskej školy v Jaguar Land Rover

• Spolupráca v rámci systému duálneho vzdelávania

V priestoroch nitrianskej automobilky Jaguar Land Rover /JLR / prezentovalo svoje  práce 16 žiakov prvého ročníka Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej /SSOSP/ DSA. Od začiatku tohto školského roku sa pripravovali v rámci spolupráce so závodom JLR v systéme duálneho vzdelávania  v perspektívnom maturitnom študijnom odbore mechanik mechatronik. Pred prítomnými odbornými vedúcimi  pracovníkmi  automobilky teraz predstavili svoje zručnosti, ktoré nadobudli v odbornom výcviku počas prvého ročníka svojho štúdia. Zástupcovia JLR ocenili dobrú odbornú úroveň prezentácií a kladne hodnotili aj nadobudnuté praktické vedomosti žiakov.

Žiaci SSOSP DSA sa následne stretli s Russellom Lesliem, prevádzkovým riaditeľom nitrianskeho závodu Jaguar Land Rover, ako aj technologickými manažérmi lakovne a karosárne. R. Leslie vyzdvihol fakt, že sa žiaci už od začiatku prípravy na svoje budúce povolanie oboznamujú so všetkými technológiami,  s ktorými sa budú v budúcnosti stretávať. Spomenul aj svoju 25 ročnú kariéru, ktorej štart prirovnal k začiatkom, aké zažívajú žiaci teraz. V tejto súvislosti R. Leslie povedal, že každý z nich má obrovské šance vypracovať sa v spoločnosti až po najvyššie pozície.  Všetko bude závisieť  na ich ochote pracovať,  na ich vytrvalosti, flexibilite  a odhodlanosti.

Žiaci SSOSP DSA, ktorí sa pripravujú v spolupráci s JLR v študijnom odbore mechatronik, absolvujú praktickú časť výučby v prvých dvoch ročníkoch na škole. Využívajú pritom aj novovybudované robotické pracovisko - vzdelávacie centrum s rozlohou 200 štvorcových metrov a s kapacitou pre 24 študentov. Nachádza sa v ňom aj automatizačná linka a ďalšie moderné zariadenia, zamerané na Priemysel 4.0. Technológie a prístroje na pracovisku, ktoré patrí k najmodernejším v regióne,  sú v zmenšenom formáte rovnaké, aké sa používajú v automobilke. V záverečných dvoch ročníkoch štúdia sa budú žiaci pripravovať v praktickej časti výučby už priamo v nitrianskom závode Jagur Land Rover. Po úspešnom ukončení štúdia majú garantované pracovné miesto v automobilke

• Oznam pre držiteľov preukazu ISIC

• Platnosť preukazu žiaka ISIC/EURO<26 je vždy na jeden školský rok. Jeho platnosť na ďalší školský rok sa predlžuje zakúpením známky ISIC. Známka stojí 10 €. Dostanete ju priamo na škole. Bez aktuálnej známky ISIC bude preukaz neplatný.

Ak si obnovíte platnosť preukazu ISIC/EURO<26 na ďalší školský rok, známkou ISIC 09/2020 najneskôr do 30.06.2019, môžete vyhrať Apple Airpods link TU

• Oznámenie

• Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA, Novozámocká 220 v Nitre bude realizovať 2. kolo prijímacieho konania pre školský rok 2019/2020, dňa 18. 06. 2019 pre doplnenie voľných miest po 1. kole prijímacieho konania v nasledovných učebných odboroch:

Počet voľných miest:

2433 H  obrábač kovov - 8

6475 H  technicko-administratívny pracovník - 3

Uchádzači, ktorí sa prihlásia do trojročných učebných odborov, budú prijatí bez prijímacích skúšok v zmysle platných kritérií.

Prihlášky uchádzačov o učebné odbory treba osobne odovzdať na sekretariáte Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej DSA, Novozámocká 220, Nitra  do 17. 06. 2019 do 15.00 hod.

Pre 2. kolo prijímacieho konania platia kritériá z 1. kola prijímacieho konania, ktoré sú uvedené na tomto odkaze