• Školenie pre prácu s interaktívnymi prvkami pokračujú

V roku 2013 pokračujú v pravidelných termínoch plánované školenia  pre prácu s interaktívnymi prvkami. Školenie je realizované v rámci projektu „Moderná príprava – úspešní absolventi“, ktorý Stredná škola polytechnická realizuje pre operačný program Vzdelávanie, spolufinancovaného z Európskeho sociálneho fondu. Školenia pre našu školu zabezpečuje externá firma MarDur s.r.o., ktorá dodávku školení zabezpečuje na základe verejného obstarávania.

Táto vzdelávacia aktivita sa uskutočňuje už od roku 2011. Pedagogický zamestnanci projektu sú rozdelení do dvoch skupín. V každej skupine je vždy maximálne 10 pedagógov, ktorí získavajú prostredníctvom školiteľa s MarDur, s.r.o. vedomosti a zručnosti pre prácu s interaktívnymi technológiami a priamo sa učia ovládať nové didaktické prostriedky tak, aby ich následne mohli aplikovať na vyučovaní.

Naša škola má štyri nové interaktívne učebne s pripojením  na internet, ktoré sú vybavené štyrmi modernými interaktívnymi tabuľami, 52 počítačmi, dvomi vizualizérmi či hlasovacím zariadením. Používanie interaktívnej tabule s aplikovaným softvérom ActivInspire,  využívanie vizualizéra či hlasovacieho zariadenie má pre modernizáciu vyučovacieho procesu nesmierny význam. Žiaci školy sú zdatní v oblasti výpočtovej techniky a nové informačné technológie sú dôležitým motivačným prvkom ich vzdelávania,  preto bolo nutné zmeniť a prispôsobiť zabehané spôsoby vyučovania ich potrebám a využívať  pri vyučovaní interaktívne spôsoby vyučovania.

Pedagógovia zapojení do projektu , ktorí intenzívne využívajú tieto inovované spôsoby vyučovania, veľmi pozitívne hodnotia vplyv takéhoto spôsobu výučby na kvalitu vyučovacieho procesu. Žiaci ktorí sa zúčastňujú vyučovania v interaktívnych učebniach intenzívne spolupracujú s pedagógom a tieto hodiny sú veľmi obľúbené.

Školenia pre prácu s interaktívnymi prvkami v roku 2013 vstupujú do záverečnej fázy a pedagogický zamestnanci ktorí sa ich zúčastňujú, sú už teraz v značne pokročilom štádiu ich ovládania. Realizácie tejto vzdelávacej aktivity bude ukončená v polovici marca 2013, pričom jej význam je veľmi pozitívne vnímaný a hodnotený ako zo strany pedagógov , tak aj zo strany žiakov ktorí oceňujú nové, moderné a inovatívne spôsoby vyučovania na Strednej škole polytechnickej v Nitre a projekt „ Moderná príprava – úspešní absolventi“ tak potvrdzuje svoj veľký význam.