• KRITÉRIÁ
        prijatia na školský rok 2020/2021 na
        nadstavbové štúdium dennou a externou (diaľkovou) formou štúdia

Riaditeľka Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej DSA, Novozámocká 220 v zmysle zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a po prerokovaní v pedagogickej rade, určuje  podmienky prijímacieho konania do prvého ročníka nadstavbovej formy štúdia školského roku 2020/2021.

Termín  prijímacieho konania:
        1. termín – 26. 06. 2020
        2. termín – 21. 08. 2020  sa bude konať v prípade nenaplnenia stavu žiakov

Nadstavbové štúdium
        - je organizované dennou formou s dĺžkou štúdia 2 roky v nasledovných odboroch:

Študijné odbory:
        2414 L   strojárstvo
        2675 L   elektrotechnika
        6476 L   technicko-ekonomický pracovník

KRITÉRIA PRE PRIJATIE
        1. Podmienkou prijatia na štúdium v školskom roku 2020/2021 je riadne zaevidovaná prihláška  na štúdium na sekretariáte riaditeľky Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej DSA, Novozámocká 220, Nitra.
        2. Uchádzač o štúdium priloží k prihláške na nadstavbové štúdium fotokópie vysvedčení za   1. a 2. ročník a polročný výpis vysvedčenia za 3.ročník.
        3. Podľa § 69 ods. 4 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov riaditeľ školy po prerokovaní v pedagogickej rade určil kritériá pre uchádzačov bez prijímacej skúšky.
        4. Poradie uchádzačov sa zostaví podľa prospechu dosiahnutého v 1. polroku 3. ročníka  školského roka 2019/2020.
        5. V prípade vyššieho počtu záujemcov o štúdium ako je možné prijať, o poradí rozhodne dosiahnutý priemerný prospech počas štúdia  v SOŠ.
        6. V prípade rovnakého prospechu budú prednostne prijatí uchádzači, ktorí majú zníženú pracovnú schopnosť (ZPS).
        7. Podmienkou definitívneho prijatia je úspešné ukončenie 3. ročníka zodpovedajúceho učebného odboru záverečnou skúškou v riadnom termíne a zápisom na štúdium v SSOŠ polytechnickej DSA, Nitra.

Externá  forma štúdia
        - sa na tunajšej škole uskutočňuje diaľkovou formou. Je organizovaná raz za štrnásť dní  v rozsahu osem konzultačných hodín s dĺžkou  štúdia 3 roky v nasledovných študijných odboroch:

2414 L    strojárstvo
        2675 L    elektrotechnika
        6476 L    technicko-ekonomický pracovník

KRITÉRIA PRE PRIJATIE
        2. Uchádzač o štúdium priloží k prihláške na nadstavbové štúdium fotokópie vysvedčení za 1.,  2., 3. ročník a fotokópiu výučného listu, resp. vysvedčenia o záverečnej skúške.
        4. Poradie uchádzačov sa zostaví podľa prospechu dosiahnutého na konci 3. ročníka  zodpovedajúceho učebného odboru.
        5. V prípade vyššieho počtu záujemcov o štúdium ako je možné prijať, o poradí rozhodne dosiahnutý priemerný prospech počas štúdia  v SOŠ.

Nitra 26. 05. 2020

Ing. Oľga Hodálová