Počet návštev: 404925

Naša škola patrí do zriadovateľského portfólia spoločnosti Deutsch-Slowakische Akademien, a.s.,

medzi našich partnerov v Nitre patria aj spoločnosti:

Jaguar Land Rover je britský výrobca terénnych a viacúčelových vozidiel, sídliaci v Anglickom meste Gaydon. Pôvodne sa označenie Land Rover vzťahovalo len na jeden z vyrábaných typov, revolučný model bol predstavený na autosalóne v Amsterdame 30. apríla 1948. Typ bol neskôr produkovaný v množstve variánt, ktoré mali pohon všetkých 4 kolies. Firma začala ako súčasť Rover Car Company, automobily Land Rover boli vyvíjané a vyrábané v širokom spektre verzií s pohonom všetkých 4 kolies. Firmu v priebehu jej histórie vlastnilo niekoľko spoločností ako boli British Leyland, British Aerospace, BMW a Ford Motor Company. Dnes je firma súčasťou divízie Tata Motors, spoločnosti Tata. Land Rover je po automobilke Jeep najstarším výrobcom vozidiel SUV.

Gestamp je medzinárodná skupina zameraná na dizajn, vývoj a výrobu kovových automobilových komponentov. Skupina sa špecializuje na vývoj inovatívne navrhnutých produktov na dosiahnutie čoraz bezpečnejších a ľahších vozidiel, čím sa znižuje spotreba energie a vplyv na životné prostredie.

Bola založená v roku 1997 s cieľom byť globálnym dodávateľom so zameraním na technológiu. Odvtedy sa spoločnosť Gestamp neustále rozrástla a postupne pridávala nové produkty a technológie. Tým sme sa stali lídrami v oblasti návrhu a výroby automobilových komponentov a jedného z popredných výrobcov automobilového priemyslu na celom svete.

V Gestamp sú našou špecialitou rast a stálosť. Našou výzvou je postaviť sa na popredné miesto v oblasti inovácií v automobilovom sektore. Preto vynakladáme maximálne úsilie na výskum a vývoj prielivových technológií.

Vieme, že na to, aby sme dosiahli pokrok, musíme ostať blízko k našim zákazníkom, takže sme prítomní vo veľkých globálnych výrobných centrách a vlastníme takmer 100 výrobných zariadení. Preto môžeme našim zákazníkom ponúknuť komplexné riešenia, ktoré pokrývajú celý výrobný proces, od konceptu výrobkov až po dodanie na montážnych linkách.

Spoločnosť Haas sídli v USA a ako výrobca najväčšieho množstva obrábacích strojov CNC v severnej Amerike využíva skúsenosti s najmodernejšími výrobnými a strojárskymi technológiami pri výrobe vyše 100 produktov. V súčasnosti je na celom svete nepretržite v prevádzke viac ako 72.000 CNC fréz a sústruhov Haas a viac ako 53.000 obrábacích zariadení. Firma zriaďuje HTEC CNC vzdelávacie centrá po celom svete. Ich cieľom je zaistiť najlepšie technológie a potrebnú podporu pre kvalitné a moderné vzdelávanie v oblasti CNC.

Spoločnosť Muehlbauer Technologies s.r.o., už viac ako 30 rokov, prináša na trh riešenia v oblasti strojárskeho priemyslu, SMART CARDS & TECURITY. Ponúka systémové a softvérové riešenia na výrobu a personalizáciu kariet, cestovných pasov, technológie na princípe kontroly biometrických údajov a systémy na výrobu bankomatových kariet pre potreby bankového a vládneho sektora.

Spoločnosť Reydel Automotive dizajnuje a dodáva rôzne moduly a interiérové časti ako kokpity, prístrojové dosky, dverové panely, centrálne konzoly a rôzne dekoratívne diely automobilov.

Nitriansky závod Reydel Automotive Slovakia, s.r.o. sa sústreďuje na výrobu dverových panelov, prístrojových dosiek a funkčných a dekoratívnych interiérových prvkov automobilov pre zákazníkov PSA - dverové panely pre vozidlá značky Peugeot 208 a 2008, stredové konzoly pre vozidlá značky Peugeot 308,3008, stredové konzoly pre vozidlá značky Opel Quatera, VW - prístrojové dosky pre VW Crafter a VW Caddy, dverové panely pre VW Caddy,Renault – funkčné interiérové prvky pre Renault Clio a Renault Zoe.

Spoločnosť Marel Slovakia, s.r.o. so sídlom v Nitre, bola založená ako výrobný závod v roku 2005. Je jedným zo 9tich výrobných závodov Marelu po celom svete.

Od roku 2012 je súčasťou globálnej siete predajných a servisných jednotiek korporácie Marel a funguje aj ako produktové centrum pre vývoj dopravníkov. V rámci servisu sa v súčasnosti zameriava na zariadenia pre priemysel hydiny.

Firma Menzi Muck Slovakia bola založená v roku 2000 a odvtedy si vybudovala špičkovú povesť ako dodávateľ v odvetví stavebných strojov.

Je spoľahlivým partnerom v oblasti kvality a dodržiavania termínov. Medzi ich hlavných zákazníkov patria renomované spoločnosti z Rakúska, Švajčiarska a Nemecka. Oceľové komponenty, hydraulické valce a prídavné zariadenia pre rýpadlá vo všetkých hmotnostných triedach však dodávajú aj ich materskej spoločnosti, firme Menzi Muck AG vo Švajčiarsku.

Firma sídli na Slovensku v obci Lužianky v nitrianskom okrese, cca 90 km východne od Bratislavy. Na celkovej ploche cca 14 000 m2 a vo výrobnej hale s rozlohou 6 500 m2 pracuje v súčasnosti 135 pracovníkov.

Strojový park pokrýva celé spektrum prác, ako je rezanie, ohýbanie, pieskovanie, zváranie, mechanické opracovanie, montáž, kontrola a lakovanie. Všetko od jedného dodávateľa a vo vysokej kvalite.

Obchodní partneri:

• Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA,