•

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie. V roku 2013 sa do programu zapojilo viac ako milión mladých ľudí z viac ako 140 krajín sveta. Počas takmer 60-ročnej existencie DofE inšpiroval a zmenil životy viac ako ôsmim miliónom mladých ľudí na celom svete. DofE môže hrať kľúčovú rolu v rozvoji študentov mimo vyučovania prostredníctvom vytvárania príležitostí pre mládež na rozvíjanie ich zručností, zdravého životného štýlu, pomoci druhým a prostredníctvom zážitku z Dobrodružnej expedície. Za svoje úsilie sú študenti oceňovaní prestížnym certifikátom, ktorý má celosvetovú platnosť a hodnotu. Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ráta s tým, že každý mladý človek má potenciál uspieť bez ohľadu na to z akého prostredia vychádza. Mladí ľudia, ktorí sa zapoja do programu, sa stávajú sebaistejšími, cieľavedomejšími, rozvíjajú svoje zručnosti v oblastiach ako komunikácia, riešenie problémov a líderstvo. Viac informácií nájdete na www.dofe.sk.

Program DOFE v našej škole v šk. rok 2022/2023

Na zlatej úrovni máme dvoch žiakov z III.MMD triedy, ktorí absolvovali už cvičnú DE a čaká ich začiatkom augusta kvalifikačná DE.

Na striebornej úrovni máme 4 žiakov, ktorí absolvovali cvičnú DE a kvalifikačnú DE absolvujú koncom augusta 2023.

Do DOFE sa v tomto školskom roku prihlásilo 17 žiakov 1. ročníka na bronzovú úroveň.  Postupne ich aktívnych zostalo 11. Na cvičnej DE sa však zúčastnilo iba 7 žiakov. Kvalifikačnú DE absolvovalo 5 žiakov, dvaja si ju dokončia koncom augusta 2023 spolu so striebornými účastníkmi.

V rámci svojich aktivít, t. j. v oblasti športu, talentu, dobrovoľníctva a počas dobrodružnej expedície veľmi aktívne pracujú a plnia si svoje povinnosti na veľmi dobrej úrovni.

Dobrodružné expedície sú plné skutočného dobrodružstva, pomerne veľkej fyzickej námahy a psychických síl. Nechýba humor a dobrá nálada, no sú chvíle, keď si aj poplačú pri vyťahovaní kliešťov, či bodliakov po prechode cez húštinu plnú skrytých nástrah. Najviac ich však trápia otlaky na nohách, keď napríklad si obujú otcove topánky miesto svojich, alebo sa zabudnú natrieť krémom proti komárom. A stalo sa už tradíciou, že na každej DE sa zablúdi. Noc strávená v stane je nezabudnuteľným zážitkom pre každého z nich, zvlášť, ak sa spí v lese a celú noc sa z lesa ozývajú zvuky rôznych zvierat.

DofE v SSOŠ polytechnická DSA Nitra 2021/2022

DofE na našej škole po prvom roku 2020/2021

7. októbra 2021 sa na Mestskom úrade v Nitre uskutočnilo slávnostné odovzdávanie bronzových medailí našim žiakom – dofákom, ktorí úspešne ukončili svoje aktivity na bronzovej úrovni. Sú to prví absolventi našej školy a za svoje výkony sú vzorom pre ostatných žiakov vo vytrvalosti, usilovnosti a prekonávaní seba samých. Milan Muránsky, Adrián Kováč, Marko Olexa, Samuel Kovár, Peter Križan, Kristián Marak a Michal Šulek sú priekopníkmi v zdolávaní prekážok a prvými nositeľmi odkazu princa Philipa na našej škole. K tomuto úspechu im blahoželáme.

Oslavujeme život princa Philipa