• Prezentácia inovovanej vyučovacej hodiny v IKT učebni

V rámci oficiálneho otvorenia prvého HTEC vzdelávacieho strediska spoločnosti  Haas na Slovensku, sa na pôde Strednej odbornej školy polytechnickej v Nitre dňa 16. mája 2012 naskytla jedinečná možnosť pre propagáciu projektu  „Moderná príprava úspešní absolventi“ktorý škola úspešne realizuje zo štrukturálnych fondov Európskej únie.

Haas Automation je jedným z najväčších svetových výrobcov CNC - počítačom riadených - obrábacích strojov a vývojárov CNC technológií so sídlom v USA a ako výrobca najväčšieho množstva obrábacích strojov CNC v severnej Amerike využíva spoločnosť Haas svoje skúsenosti s najmodernejšími výrobnými a strojárskymi technológiami pri výrobe svojich viac ako 100 produktov. Firma HAAS po celom svete zriaďuje HTEC CNC vzdelávacie centrá s cieľom zaistiť najlepšie technológie a potrebnú podporu pre vysokokvalitné a moderné vzdelávanie v oblasti CNC.

Na otvorení tohto jediného vzdelávacieho centra na Slovensku sa zúčastnil predseda nitrianskeho samosprávneho kraja pán Milan Belica, ako aj ďalšie významné osobnosti vyššieho územného celku, predstavitelia mesta Nitra, rektori nitrianskych univerzít, zástupcovia významných strojárskych firiem, koordinátor HTEC centier pre Európu pán Bert Maes z Belgicka, ako aj predstavitelia spoločnosť Teximp Slovensko, ktorá je výhradným zástupcom firmy HAAS na Slovensku. Otvorenie tohto jedinečného vzdelávacieho centra neušlo ani pozornosti médií a propagácia projektu „Moderná príprava – úspešní absolventi“ tak dostala veľký priestor.

O prezentáciu inovovanej vyučovacej hodiny, ktorá je súčasťou projektu bol obrovský záujem. Významní hostia a predstavitelia strojárskych firiem sa aktívne zaujímali o moderné a inovatívne spôsoby vyučovania strojárskych predmetov na škole. Nadchla ich hlavne možnosť využitia didaktickej techniky získanej z prostriedkov európskej únie, najmä moderná interaktívna tabuľa.
      Koordinátor HTEC centier pre Európu pán Bert Maes z Belgicka, bol takýmto inovatívnym spôsobom vyučovania na Strednej odbornej škole polytechnickej nadšený a prezentácia projektu, ktorý naša škola úspešne realizuje, nadobudla skvelý rozmer.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ