• Otvorenie školského roka 2020/2021

• Riaditeľka Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej DSA, Novozámocká 220, Nitra  oznamuje rodičom a žiakom školy, že v dôsledku aktuálnej pandemickej situácie COVID-19 sa uskutoční otvorenie školského roka 2020/2021 dňa 02.09.2020 v zmysle nasledovných pokynov:

9.00 hod. – 9.45 hod.:

triedy: III. PGMN, III.MMD, III. MEMM, III. ETO, IV. PGMN, IV. MSMN, IV. MEPG, IV. STET, V. STET -  v doprovode triednych učiteľov a MOV v určených triedach,

10.00 hod. – 10.45 hod.:

triedy: I. PGMN, I. MMME, I. MMD, I. TAEL, II. PG, II. MN, II. MEMM, II. MMD, II. ETO -  v doprovode triednych učiteľov a MOV v určených triedach.

Do priestorov školy môžu vstúpiť iba žiaci príslušných tried v zmysle uvedených časových intervalov.

Počas otvorenia školského roka 2020/2021, ako aj v nasledujúcich dňoch žiadame všetkých žiakov, prípadne rodičov  dodržiavať hygienicko-epidemiologické opatrenia počas teoretického vyučovania i počas odborného výcviku (dezinfekcia rúk, ochranné rúško alebo iné vhodné prekrytie horných dýchacích ciest).

Prosíme všetkých zákonných zástupcov žiakov/plnoletých žiakov, aby priniesli vytlačený a vyplnený Dotazník a vyhlásenie  nájdete TU…, ktorý predkladajú žiaci pri prvom nástupe do strednej školy.

Pokiaľ nemáte možnosť  tlačivo si vytlačiť bude k dispozícii od 31.augusta 2020 v čase od 8.00 hod. do 13.00 hod. (vo vstupnej chodbe školy). Bez uvedeného tlačiva nebude možný nástup žiaka na vyučovanie.

• Súťaž pre fanúšikov Minecraftu

• Súťaž pre fanúšikov Minecraftu – vymodelujte v hre Minecraft akékoľvek technické zariadenie od robota po automobil.

Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA, Nitra vyhlasuje súťaž o najvernejší model akéhokoľvek technického zariadenia od robota po automobil, vytvorený v hre Minecraft.

Na hranie počítačových hier existujú rôzne názory, rozhodne však existujú aj hry, ktoré nie sú len bezduchou stratou času, ale dá sa pri nich aj vzdelávať, rozvíjať fantáziu a učiť sa spolupracovať.
            Jednou z takých je počítačová hra Minecraft, fenomén najmladšej generácie. Hráčom poskytuje otvorené prostredie s veľkým množstvom herných možností, napríklad postaviť si vlastné obydlie, pestovať rastliny, chovať zvieratá a pod. Je vhodná už pre deti od 7 rokov.

NAJLEPŠÍ MODEL VYHRÁVA 100 € s možnosťou aj praxe v najlepších firmách v regióne!

Autor najlepšieho modelu získa ako odmenu voucher 100 € na nákup hier v ProGamingShop.sk. Ak je súťažiaci študentom školy, alebo si do 15. septembra podá prihlášku, môže v rámci systému duálneho vzdelávania takýmto spôsobom získať aj prax v prestížnych  firmách ako sú Jaguar Land Rover, s. r. o., Fanuc Slovakia, s. r. o., Sodecia Matador, a. s., Muehlbauer Technologies, s. r. o., Marel Food System, s. r. o., Jasplastik, s. r. o.  a iné.

Sme moderná škola zameraná na priemysel 4.0, a preto touto cestou hľadáme talentované deti schopné uvažovať technicky, kreatívne a samostatne. Počas štúdia na  našej škole sa žiaci  postupne naučia ovládať kolaboratívne a priemyselné roboty, programovať CNC stroje a zariadenia a PLC automatizačné prvky, prípadne si vytlačiť  vlastný model automobilu na 3D tlačiarni.

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE:

1. Vyberte si akékoľvek technické zariadenie od robota po automobil, ktorý chcete modelovať, a odfoťte ho/stiahnite obrázok.
            2. Vymodelujte v hre Minecraft akékoľvek technické zariadenie od robota po automobil  (veľkosť modelu je ľubovoľná)
            3. Urobte niekoľko printscreenov.
            4. Na email dsa.nr@dsakademien.sk pošlite fotku zariadenia, ktoré slúžilo ako predloha.
            5. Na email pošlite printscreeny modelu z hry Minecraft.
            6. Máte čas do 15. septembra 2020!