• Vitajte na stránkach našej školy

• Pre rodičov a študentov

• Prečo štúdium u nás
        • Odbory
        • Virtuálna prehliadka
        • Pedagogickí zamestnanci
        • Všeobecno-vzdelávacie predmety
        • Odborné predmety
        • Praktické vyučovanie
        • Duálne vzdelávanie
        • Regionálne tréningové centrum
        • Internát
        • Média o nás
        • Newsletter
      • DSA Nitra

Poslanie školy: Poskytovať kvalitnú prípravu žiakom technického zamerania za účelom ich uplatnenia na trhu práce a v živote

Vízia školy: Byť školou novej generácie pre priemysel 4.0 a udávať trendy v odbornom vzdelávaní

Naša škola s vyše päťdesiatročnou tradíciou ponúka vzdelávanie strojárskeho, elektrotechnického a ekonomického zamerania. Zriaďovateľom SSOŠ polytechnickej DSA je Deutsch – Slovakische Akademien, ktorá patrí do portfólia nemeckého koncernu Europäisches Bildungschverk für Beruf und Gesellschaft. Pôsobíme ako Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť CNC technológií a HTEC centra HAAS.

Žiakom ponúkame bezplatné 4-ročné štúdium v dvoch študijných  strojárskych odboroch, a to   programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení, mechanik nastavovač, a v dvoch študijných odboroch  elektrotechniky, konkrétne mechanik mechatronik a mechanik elektrotechnik. Všetky študijné odbory sú ukončené maturitným vysvedčením a zároveň aj výučným listom. Žiakov vzdelávame  aj v učebných odboroch – obrábač kovov, elektromechanik a technicko-administratívny pracovník. Títo žiaci majú možnosť získať úplné stredné odborné vzdelanie pokračovaním štúdia  v nadstavbovej forme štúdia príslušného odboru.

Pozrite si naše ŠTUDIJNÉ A UČEBNÉ ODBORY

Žiaci si môžu zvoliť medzi klasickou formou vzdelávania s rotačnou praxou vo viacerých renomovaných firmách a duálnym vzdelávaním, ktoré sa realizuje v spolupráci s významnými firmami ako  sú  Jaguar Land Rover, Muehlbauer Technologies, s.r.o., Matador Automotive, a.s., JASPLASTIK-SK, s.r.o., Foxconn Slovakia, s.r.o., FANUC Slovakia, s.r.o., Kärcher Slovakia, s.r.o., EUROFIT GROUP a mnoho ďalších. Pre účely praktického vyučovania bude slúžiť najmodernejšie Regionálne tréningové centrum, vybavené špičkovou technológiou navrhnutou pre vzdelávanie „Priemysel 4.0“.

Nahliadnite do spolupráce s našimi partnermi

V prípade otázok vám radi kedykoľvek odpovieme, poradíme a ak nás osobne navštívite, ochotne vám ukážeme priestory našej školy.

Prečo si vybrať našu školu?

Kvalitná teória a prax sú pre absolventov zárukou úspešnej budúcnosti pri vysokoškolskom štúdiu ako aj na trhu práce na rôznych  pracovných pozíciách:

• programátor CNC strojov,
        • programátor zváracích robotov,
        • technológ pre prevádzku trieskového obrábania,
        • zoraďovač,
        • metrológ,
        • dielenský majster,
        • elektrotechnik,
        • elektromechanik,
        • servisný a revízny technik,
        • elektrotechnológ,
        • projektant,
        • mechanik mechatronik,
        • hydraulik,
        • pneumatik,
        • obrábač kovov ,
        • technicko-administratívny a ekonomický pracovník,
        • pracovník skladového hospodárstva,
        • fakturant,
        • účtovník,
        • pokladník.
          • Podporte nás formou poukázania 2% zo zaplatenej dane z príjmu

• Darujte 2 % z dane

Vážení rodičia,

Občianske združenie AMOS Nitra, Novozámocká 220, Nitra pri SSOŠ polytechnickej DSA, Nitra sa na základe splnených podmienok pre zápis do registra určených právnických osôb zo dňa 08.12.2023 uchádza o Vašu pomoc vo forme darovania 2 % dane z príjmu za rok 2023. Občianske združenie AMOS Nitra je riadne zaregistrované v Notárskom centrálnom registri.

V zmysle zákona č. 595/2003 o daniach z príjmov môžete poskytnúť 2 % z dane v prospech niektorej neziskovej organizácie. Nepredstavuje to pre Vás žiadne výdaje navyše – rozhodnete iba o tom, či dve percentá z vašich daní pôjdu do štátneho rozpočtu alebo nimi podporíte našu činnosť.

Všetky tieto aktivity by sa nemohli konať bez podpory rodičov, vedenia školy, pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy, ako aj priateľov, sponzorov firiem a všetkých tých, ktorí nás podporili.

Touto cestou Vám ďakujeme.

Milí rodičia, veríme, že podporíte školu, do ktorej chodí Vaše dieťa.

Tlačivá (Vyhlásenie a Potvrdenie o zaplatení dane), stačí len vyplniť, doručiť do školy (triednemu učiteľovi) a my Vám zabezpečíme, aby sa dostali na príslušný daňový úrad.

• ZRIAĎOVATEĽ DSA

• Spoločnosť Deutsch – Slowakische Akademien, a.s. patrí do portfólia nemeckého Europäische Bildungswerk für Beruf und Gesellschaft  (EBG) so sídlom v Magdeburgu, ktorý v Spolkovej republike Nemecko prevádzkuje 36 škôl a vzdelávacích centier.

• Fanuc
        • Eurofit